Informace

Výrobci

Novinky

Prohlédnuté produkty

Slevy

Řetěz DID 420 netěsněný pro SUR-RON Zobrazit větší

Řetěz DID 420 netěsněný pro SUR-RON/Talaria

Nový produkt

Motocyklový řetěz DID 420 netěsněný. Níže uvedena tabulka potřebných délek dle velikosti rozety pro SUR-RON a Talaria Sting

Více informací

Upozornění: poslední kus skladem!

525,00 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Parametry

VýrobceDID

Více informací

Motocyklový řetěz DID 420 netěsněný. Řetěz lze i zkrátit dle potřeby.

Jak dlouhý řetěz - počet článků je potřeba u Talaria Sting nebo Sur-ron Light Bee? pomůže vám tabulka níže.

Délky řetězu pro rozety sur-ron a Talaria Sting

Kdy je čas na výměnu řetězu u Sur-rona Light Bee nebo Talarie Sting?

životnost nelze stanovit počtem ujetých kilometrů. Je zde mnoho provozních faktorů - čistota, údržba - mazání, kvalita řetězu, správné napnutí...

Řetěz je dobré vyměnit včas než začne docházek k poškození řetězových kol. Řetěz se provozem "natahuje" nejedná se však o skutečné natažení materiálu, ale o opotřebení čepů. Prodloužení lze snadno změřit měrkou na řetězy např. ČZ měrka řetězu 420 Kalibr. Nebo i posuvným měřítkem.
měření provádíme na očištěném napnutém řetězu přes co nejvíce článků, prodloužení by nemělo být větší než 2% (dle ČSN) nebo 3% (dle DIN) pro válečkové řetězy všeobecného použití a pouze 1% pro rychloběžné řetězy používané v automobilovém průmyslu (rozvodové, vyvažovací...)

podrobný návod na údržbu a měření opotřebení lze stáhnout na stránkách výrobce řetězů ČZ chains viz odkaz: www.czretezy.cz

rozměr řetězu 420 je rozteč 12,7mm průměr válečků 7,75mm

příklad pro měření přes 10 roztečí.

Vnitřní rozměr k válečkům nového řetězu by měl tedy být 10x rozteč 12,7= 127mm - průměr válečku 7,75 = 119,25mm

maximální prodloužení 2% by bylo 121,65mm

U našeho řetězu 3600km jsem naměřil 120,8mm což je prodloužení 120,8/119,25*100=1,3% to už zbývá asi jen 35% jeho životnosti podle kritéria 2% max. ale už začal v zátahu trochu "chroupat" tak že v našem případě ho raději vyměníme :)

měříme na více místech - řetěz může být nerovnoměrně opotřebený a vždy k válečkům uprostřed jeho šířky. Nečistoty mohou zdánlivě dávat dobré výsledky a proto je třeba měřit čistý řetěz. Těsněný řetěz o-kroužkouvý nikdy nečistíme rozpouštědly.. Vyplaví to tuk který tam už těžko lze znovu dodat.

máte jiné zkušenosti? napište nám, upravíme text pro všechny :)

DID racing chains

Motořetězy značky DID vyrábí již přes 70 let Japonská firma "DAIDO KOGYO".
Jedná se o řetězy té nejvyšší kvality, které jako originální díl používá většina renomovaných výrobců motocyklů nejen v Japonsku, ale i v Evropě a USA. Společnost nabízí všechny typy řetězů (X-ring, O-ring i bez kroužku) na jakýkoliv motocykl od silničních, přes motokros a enduro až po ATV, a to ve standardních i závodních kvalitách. Řetězy DID jsou díky své kvalitě velmi hojně používány v nejvyšších světových soutěžích (Moto GP, WSBK. Tourist Trophy apod.) a společnost DID je často oficiálním sponzorem nebo partnerem největších světově známých týmů. Řetězy D.I.D jsou díky své vynikající kvalitě také osazovány jako originální díl na více než 50% veškerých sériových motocyklů a až 80 % japonských motocyklů.