Informace

Výrobci

Novinky

Prohlédnuté produkty

Slevy

Elektrická motorka Sur-Ron Light Bee stříbrná 15kW 60V 48Ah

SR-LB-X-SR-48Ah

Nový produkt

Elektrická motorka do terénu vycházející ze Sur-ron Light Bee X verze, speciálně upravená na vysoký výkon 15kW (kontrolér + akumulátor) výkonné variabilní rekuperační brzdění 4kW - plně zastoupí brzdný výkon zadní brzdy.

Akumulátor Li-ion SONY VTC6 60V 48Ah s tichou rychlo nabíječkou.

Více informací

Tento produkt již není na skladě

166 000,00 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Parametry

Hmotnost56
Výkon15kW
Napětí60V (16S)
Kapacita [Ah]48
Provedení Obalunerez+plast
Typ článkůUS18650VTC6 SONY
Energie [Wh]2850
Nominální proud [A]150
Impedance DC [mΩ]18
TypSur-ron Light Bee X
Druh vidliceFastace
Kategorie homologaceBEZ-Off road
Barevné provedeníStříbrná

Více informací

Elektrická motorka do terénu vycházející ze Sur-ron Light Bee X verze, speciálně upravená na vysoký výkon 15kW (kontrolér + akumulátor) výkonné variabilní rekuperační brzdění 4kW - plně zastoupí brzdný výkon zadní brzdy.

Akumulátor

Akumulátor je vybaven všemi moderními bezpečnostními prvky v BMS (battery management system). Je požita smart ANT BMS s bluetooth. Aplikace v mobilu tak může zobrazovat všechny provozní stavy akumulátoru a přesný stav nabití. BMS chrání akumulátor před všemi možnými vlivy poškození jako je nadměrné vybití, přebití, nadproud, zvýšená teplota / příliš nízká teplota která se snímá na 2 místech, balancer pro vyrovnání jednotlivých sérií článků. Akumulátor je tvořen 256 ti články SONY VTC6 velikosti 18650 v konfiguraci 16S16P. To vše je v odolném nerezovém obalu a plastovým víkem. Na akumulátoru se nachází displej, který informuje o orientačním stavu nabití akumulátoru v procentech nebo napětí akumulátoru a teplotě okolí. Přesný stav nabití je lepší přes aplikaci na mobilu či na základě zkušeností s orientačním měřením. Akumulátor lze snadno vyjmout (po odemknutí krytu klíčkem zapalování a po odpojení silového a signálového konektoru) a nabíjet třeba doma. Motorku tak mít třeba garáži nebo jinde což je vhodné zejména v zimě (Lithiové akumulátory se nesmí nabíjet pod bodem mrazu, také mají v při nízkých teplotách nižší kapacitu).

Pokud je akumulátor po jízdě horký, je lepší nechat jej vychladnout a poté jej připojit na nabíječku. Zrovna tak je dobré nechat jej odpočinout po nabití.

Počet nabíjecích cyklů lithiových akumulátorů se počítá na "plné" cykly. Pokud tedy vybijete akumulátor do poloviny a opět nabijete je to dokonce méně než polovina cyklu díky cyklické závislosti, která je nelineární. Nejvíce tedy opotřebí vybít akumulátor zcela. Pro dlouhodobé skladování se doporučuje za stavu 30-70% a občasného kontrolování zda-li není příliš vybitý. Výrobce udává životnost 500 plných nabíjecích cyklů vybitých nepřetržitým výkonem 120A a zbývající kapacitou 70% oproti novému. Lithiové stejně jako jiné akumulátory stárnou, i když se nepoužívají. U Li-ion to je v závislosti na podmínkách skladování 1-5% ztrátou kapacity za rok.

Parametry akumulátoru:

Články: US18650VTC6 Sony / Murata tříděné podle impedance a rozložené v akubloku pro stejné zatížení každého článku.
Uložení: rastr
Hmotnost:15,3kg
Pospojení: bodováním nikl plechu 32mm2/sérii
Provedení: 60V 48Ah 16S16P 2850Wh 256 článků
Obal: nerez kryt + víko PET-G 3D tisk
BMS: Ant BMS 350A, bluetooth
Impendance: Akublok 11mR, celkový až po výstupní konektor 17,8mR (BMS+vedení+kompenzace proudu na rovnoměrnou zátěž jdn.článků)
max proud: 350A - kvůli BMS a kabeláži. Samotný akublok 480A/960A peak
max nabíjecí proud: 96A peak 48A trvale
doba rychlo nabíjení 48A nabíječkou: 1,5h 100% / 50minut 80% (jedině přes silový konektor)
standardní nabíječkou 10A: 80% 3h50min
dvěma nabíječkami 10+10A: 80% 1h55min

speciální funkce podsvětlených tlačítek:
úplné vypnutí - na zimu nebo dlouhé uskladnění, z aku není odebíráno vůbec nic. Vydrží třeba rok bez ztráty nabití.
zapnutí s funkcí "pre-charge" umožní bez jiskrové připojení bez poškození konektoru a šetrné nabití kondenzátorů kontroléru
probuzení - po určité době nepoužívání přejde BMS do úsporného režimu spánku, po probuzení jde připojit přes blue-tooth.
Probuzení nastane i zapnutím motorky či připojením nabíječky
vstup klíčku z motorky - po zapnutí motorky se rozsvítí orientační displej a podsvětlení tlačítek

Sony VTC6 60V 48Ah sur-ron akumulátorAkupak 16S16P Sony VTC6

 

Specifikace jednotky

Alternativní řídící jednotka upravená speciálně pro SUR-RON Light Bee. Obsahuje jednotku s držákem a krytem který pasuje k originál spodnímu krytu motoru či jinému se shodným tvarem. Montáž či případnou úpravu originální baterie je třeba objednat zvlášť. Pracuje s bateriemi 48 až 72V maximální teoretický výkon jednotky 30kW.

 • nastaveno na cca 15kW s plynulou rekuperací  2A-60A

jednotka se systémem řízení FOC (Field Oriented Control), sinusovým průběhem, který nevytváří elektricky bzučivý zvuk v motoru a má lepší běh. Je přidána funkce regenerativního brzdění, které vrací energii zpět do akumulátoru. Díky těmto vylepšením také dosahuje vyššího kroutícího momentu. Jednotka je zapouzdřena v odolném hliníkovém odlitku a celá je zalitá. Je tak odolná vůči vnějším vlivům. Celková elektrická účinnost dosahuje 98%

 • FOC řízení - přesně vypočítává potřebný statorový proud vzhledem k pozici rotoru, vyznačuje se výbornou charakteristikou, která se dobře adaptuje a dá se použít pro BLDC i střídavé AC motory. Vyžaduje však provádění mnoha výpočtů, které ale nejsou moc časově náročné. Pracuje dobře při každé rychlosti a dovoluje přesně řídit / dávkovat točivý moment.

Jednotka pro větší výkon Sur-ronu

Ostatní bezpečnostní a jiné funkce

 • snímač sundaného stojánku - zachováno - deaktivuje motor
 • snímač pádu - zachováno - deaktivuje motor při pádu. Poté je potřeba vypnout a znovu zapnout klíček.
 • snímač přední a zadní brzdové páky - zachováno - při stisku páky je deaktivován pohon. Snímač brzdových pák lze pro pokročilé jezdce později deaktivovat. Na brzdové snímače je navázána aktivace částečného rekuperačního brzdění.
 • rekuperace - přidáno variabilní rekuperační brzdění. Jezdec může pomocí poloviční otočné rukojeti na levé straně přesně dávkovat potřebné brždění. Rekuperace má funkci ABS jelikož může být tak silná že zablokuje zadní kolo i na asfaltě. Tak silné nabíjení je možné díky velmi výkonné baterii kterou lze krátkodobě nabíjet proudem až 96A to v praxi umožňuje brzdit až 60A což plně nahradí zadní brzdu. Brzdný výkon klesá s rychlostí avšak je schopen Vás pohodlně zastavit až na rychlost chůze. Otočné ovládání má vyšší pásmo necitlivosti na začátku aby nedošlo k nechtěnému pootočení během jízdy a aktivace režimu rekuperace.
 • zpětný chod - zpětný chod je aktivován po dobu držení zeleného tlačítka u plynu. Ne že by zpátečka u této moto byla potřeba, ale je to praktická věc ale také sranda :). Výkon i rychlost je u zpětného chodu značně redukována.
 • měření teploty vinutí motoru a jednotky - při přehřívání motoru nebo jednotky dochází ke snižování výkonu či úplnému vypnutí dokud opět trochu nevychladne
 • přepínač SPORT/ECO - v ECO módu je aktivovaná jiná charakteristika akcelerátoru - není tak agresivní a nedosahuje takové max rychlosti cca 40-50km/h
 • tachometr - zachováno - display s bíle podsvícenými údaji (aktuální rychlost, celkový stav km / aktuální a maximální rychlost, počítadlo km)
 • houkačka
 • USB zásuvka 2A pro napájení dalších zařízení
 • Přední bílé led světlo, zadní červené led světlo
 • hlavní klíček "zapalování"

variabilní rekuperace a zpětný chod

Specifikace pohonu a převodů

(výkony platí pro sériový kus, tento má vyšší výkon motor je však stejný)

PMSM(pernament magnet synchrous motor) bezkartáčový bezúdržbový motor vzduchem chlazený váží 7kg má permanentní magnety s odolností až 180°C ze vzácných zemin, nominální výkon 5kW, špičkovou účinnost 95% (přičemž nad 80% se pohybuje v rozsahu 1,4 až 21,5Nm), maximální kroutící moment až 33Nm. Pohon je veden ozubeným řemenem CONTINENTAL 8M CX na hřídel umístěnou v ose kyvné vidlice. Toto technické řešení odstraňuje nežádoucí napínání a zkracování řetězu v důsledku pohybu zadní vidlice. Primární převod řemenem má poměr  1:2,2 sekundární převod řetězem 420 má převodový poměr 1:3,4 celkový převodový poměr je 1:7,6. Ten lze v případě potřeby změnit výměnou zadní rozety. Standardní rozeta má 48z (řetěz se 106ti články) pro 58z je potřeba delší řetěz se 112ti články) rozety s menším i větším počtem zubů máme v našich dílech.

motor + převody

Plně automatická nabíječka je součástí dodávky

Vylepšená plně automatická rychlo nabíječka 10A v barvách elektromobility, která je nyní menší a její ventilátor je podstatně tišší oproti starší verzi.

Nabíječka

Rám  

Dvojitý kolébkový rám z lehké Hliníková slitiny 6061 T4 & T6 kovaný za vysokého tlaku, svařovaný. Velice tuhý a přitom lehký 7,8kg.

rámtlumič

Tlumiče a pérování

 • Přední vidlice FASTACE UPSIDE DOWN. Umožňuje nastavitelnou tuhost tlumení zvlášť stlačení i uvolnění (odskok)
 • Zadní tlumič Fastace, nastavitelné tlumení zvlášť stlačení/ uvolnění, nastavitelné předpětí pružiny

Kola a pláště

přední i zadní velikost 70/100-19 na ráfku 19x1,4 obuta do skutečných off-roadových plášťů

Brzdy

Čtyř pístové kotoučové hydraulické brzdy. Průměr kotouče 203mm

Rozměry

 • rozměry 1870x780x1040mm
 • světlá výška 270mm
 • výška sedla 830mm

rozmery

tento motocykl je určen pro offroad použití na nezpevněných plochách (mimo pozemní komunikace) Verze s homologací pro provoz na komunikacích kliknutím na tento odkaz

další informace na dotaz

Tyto motorky si můžete vyzkoušet či půjčit v okrese Jablonec nad Nisou, jiná místa v ČR na dotaz. Stojí za vyzkoušení 45Km/h dosáhne i do poměrně prudkého kopce. V prudkém kopci se i pohodě rozjedete (lépe jak se spalovacím motorem, plný kroutící moment má prakticky od nula otáček). Vyladěný převod síla/maximální rychlost jde ještě upravit zadní rozetou.