Informace

Výrobci

Novinky

Prohlédnuté produkty

Slevy

Elektrická motorka SUR-RON Light Bee L1e - oranžová

SR-LB-L1e-OE

Nový produkt

Elektrická motorka - s výkonem 4 kW; točivý moment 250 Nm na zadním kole; hmotnost motorky 52 kg; max. rychlost 45 km/h; dojezd až 100 km; potřeba řidičského oprávnění AM,. Motocykl vychází z X verze a je vybaven homologační sadou a COC listem. 

Více informací

Tento produkt již není na skladě

115 000,00 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Parametry

Hmotnost52
Výkon5kW
Napětí60V (16S)
Kapacita [Ah]32
Typ článkůNCR18650PF PANASONIC 2900
Energie [Wh]1843
Nominální proud [A]80
Rok výroby2020
Modelový rok2020
TypLight Bee L1e
Druh vidliceVolcano DNM
Kategorie homologaceL1e-B
Barevné provedeníOranžová

Více informací

Popis:

Elektrická freeride motorka do terénu, žádné těžké olověné akumulátory s krátkou výdrží ale Li-ion Panasonic 60V 32Ah s tichou rychlo nabíječkou 10A. Díky špičkové technologii zpracování, kovanému rámu z hliníkových slitin při tlaku až 6000 tun a lithiovému akumulátoru váží motocykl pouhých 52Kg. Z toho rám jen 7,8kg. Díky této hmotnosti je motocykl vhodný jak pro ženy, tak děti s dostatečnou výškou. Klidnou jízdou cca 20km/h ujedete až 100km (tak pomalu nikdo nevydrží jet tak počítejte s dojezdem cca 40km v kopcovitém terénu). Akumulátor je plně nabitý za cca 3hodiny (posledních pár procent u lithiových akumulátorů trvá vždy nejdéle). Mimo pozemní komunikace má trvanlivý bezúdržbový bezkartáčový motor nominální výkon 5000W. Max rychlost je cca 73km/h, zrychlení z 0 na 50km/h za pouhé 4s, díky vyladěnému převodu a FOC systému řízení, je výsledný maximální kroutící moment na kole úžasných 250Nm a vyjedete tak téměř každý kopec i se stoupáním nad 45°. Komfort doplňuje USB zásuvka 2A pro nabíjení telefonu, navigace, přídavných světel atd. Motorka je pojata jako ultralehký dirt-bike

* Motorky dodáváme smontované, vyzkoušené a s dopravou zdarma po celé ČR zpravidla druhý den po obdržení platby a někdy i o víkendu. Vyndáme z auta a můžete jezdit :)

* Možnost odpočtu DPH

* Záruka, originální náhradní díly, servis vše od oficiálního a autorizovaného dovozce pro ČR SUR-RON.CZ kde si můžete vybrat svého autorizovaného a školeného prodejce. Oficiální dovozce si můžete ověřit na stránkách výrobce zde: www.sur-ron.com

* Tuning na větší výkon a baterky s větším výkonem a kapacitou se připravují. Možnost vyzkoušet prototypy při testovacích jízdách zdarma nebo při placeném výletu s instruktorem.

odkaz na ostatní X verze  , verze s homologací pro provoz na komunikacích , dětské verze, Tuningové verze s vyšším výkonem, díly a ostatní

Motocykl se dodává v těchto barevných provedeních (případně na objednávku): stříbrná, bílá, šedá,červená, oranžová, žlutá, zelená, modrá, černá.

Sur-Ron Light Bee barevné verze - www.meldius.com

Výbava homologované verze L1e oproti X verzi se liší hlavně v homologačních záležitostech

 • homologační sada - hlavní světlo, směrová světla, zrcátka, brzdové světlo, obrysové světlo a osvětlení RZ
 • Jednotka bez písmena X ale se sinusovým průběhem - "tichý chod" a FOC řízením díky čemuž má vyšší kroutící moment v nízkých a středních otáčkách zatím bez rekuperace
 • přehledný tachometr s ukazatelem nabití, kontrolkami a možností zobrazení chybových kódů
 • COC list díky které lze motocykl registrovat

Sur-ron L1e display

Postup registrace motorky

 • po zakoupení od nás obdržíte k motocyklu fakturu a COC list
 • zvolíte si pojišťovnu a uzavřete povinné ručení - získáte doklad o uzavření pojištění
 • vyplníte formulář pro registraci nového vozidla, vezmete s sebou formulář, fakturu, COC list, doklad o uzavření pov.ruč. na úřad kde řeší evidenci vozidel
 • motocykl je plně elektrický, pokud se rozhodnete počkat na RZ které začíná EL (elektrická vozidla) registrace je zcela zdarama
 • až vám dá úřad vědět stavíte se pro TP, OTP, i RZ :) technická kontrola u nového motocyklu je za 6let
 • pojišťovně nahlásíte registrační značku RZ
 • pro jízdu na motocyklu po pozemních komunikacích vám stačí řidičské oprávnění AM nebo B

holkám to na Sur-ronu sluší

Podrobný popis

Dále zde najdete podrobný popis funkcí, dílů, požitých technologii. Obecné informace i konkrétní rady a doporučení. Zkušenosti.

Specifikace pohonu a převodů

PMSM(pernament magnet synchrous motor) bezkartáčový bezúdržbový motor vzduchem chlazený váží 7kg má permanentní magnety s odolností až 180°C ze vzácných zemin, nominální výkon 5kW, špičkovou účinnost 95% (přičemž nad 80% se pohybuje v rozsahu 1,4 až 21,5Nm), maximální kroutící moment až 33Nm. Pohon je veden ozubeným řemenem CONTINENTAL 8M CX na hřídel umístěnou v ose kyvné vidlice. Toto technické řešení odstraňuje nežádoucí napínání a zkracování řetězu v důsledku pohybu zadní vidlice. Primární převod řemenem má poměr  1:2,2 sekundární převod řetězem 420 má převodový poměr 1:3,4 celkový převodový poměr je 1:7,6. Ten lze v případě potřeby změnit výměnou zadní rozety. Standardní rozeta má 48z (řetěz se 106ti články) pro 58z je potřeba delší řetěz se 112ti články) rozety s menším i větším počtem zubů máme v našich dílech.

motor + převody

Specifikace jednotky

Sur-Ron kontroller standard

jednotka se systémem FOC (Field Oriented Control), sinusovým průběhem, který nevytváří elektricky bzučivý zvuk v motoru a má lepší běh. Je přidána funkce regenerativního brzdění, které vrací energii zpět do akumulátoru. Díky těmto vylepšením také dosahuje vyššího kroutícího momentu. Jednotka je zapouzdřena v odolném hliníkovém odlitku a celá je zalitá. Je tak odolná vůči vnějším vlivům. Celková elektrická účinnost dosahuje 98%

 • FOC řízení - přesně vypočítává potřebný statorový proud vzhledem k pozici rotoru, vyznačuje se výbornou charakteristikou, která se dobře adaptuje a dá se použít pro BLDC i střídavé AC motory. Vyžaduje však provádění mnoha výpočtů, které ale nejsou moc časově náročné. Pracuje dobře při každé rychlosti a dovoluje přesně řídit / dávkovat točivý moment.

Ostatní bezpečnostní a jiné funkce

 • snímač sundaného stojánku - deaktivuje motor
 • snímač pádu - deaktivuje motor při pádu. Poté je potřeba vypnout a znovu zapnout klíček.
 • snímač přední a zadní brzdové páky - při stisku páky je deaktivován pohon a rozsvíceno brzdové světlo. Snímač brzdových pák lze pro pokročilé jezdce později deaktivovat přes diagnostiku aby zůstala zachována funkce brzdového světla.
 • rekuperace -regenerativní brzdění je spojeno s akcelerátorem. Při ubírání plynule přechází akcelerace k brzdění které vrací energii do akumulátoru. Rekuperace je deaktivována v ECO módu. Ve verzi L1E zatím není standardně aktivována
 • akcelerátor - otočná rukojeť jako u klasické motorky od modelu 2020 elektronika v rukojeti vedena kabelem (dříve lankem v bovdenu ke snímači pod baterkou)
 • přepínač SPORT/ECO - v ECO módu je omezen výkon na cca 3kW a rychlost na cca 45km/h. ECO mód je aktivován i akumulátorem v případě zbývající energie pod 20%, případně z jiných důvodů jako ochrana před poškozením.
 • houkačka
 • tachometr - podsvětlený display údaji (aktuální rychlost, celkový stav km / aktuální a maximální rychlost, počítadlo km, stav akumulátoru .. ) a led stavové kontrolky
 • USB zásuvka 2A pro napájení dalších zařízení
 • kompletní předepsané homologované osvětlení
 • hlavní klíček "zapalování" 

Plně automatická nabíječka je součástí dodávky

Vylepšená plně automatická rychlo nabíječka 10A v barvách elektromobility, která je nyní menší a její ventilátor je podstatně tišší oproti starší verzi.

Nabíječka

Akumulátor

Akumulátor je vybaven všemi moderními bezpečnostními prvky v BMS (battery management system) který komunikuje s ostatními jednotkami po sběrnici. Chrání tak akumulátor před všemi možnými vlivy poškození jako je nadměrné vybití, přebití, nadproud, zvýšená teplota / příliš nízká teplota která se snímá na 4 místech, balancer pro vyrovnání jednotlivých sérií článků. Akumulátor je tvořen 176ti články Panasonic velikosti 18650 v konfiguraci 16S11P. To vše je v odolném extrudovaném obalu z Al a plastovým víkem. Na akumulátoru se nachází displej, který informuje o stavu nabití akumulátoru v procentech. Ten je založen na kalkulaci vydaného/přijatého náboje, teplotní kompenzaci, kalibraci při plném nabití a dalších algoritmech, které podávají až neuvěřitelnou přesnost což jsme ověřili i v našem testu. Na displej se tak dá plně spolehnout při výletech. Akumulátor lze nabíjet přímo v motorce, nebo jej lze snadno vyjmout (po odemknutí krytu klíčkem zapalování a po odpojení silového a signálového konektoru) a nabíjet třeba doma. Motorku tak mít třeba garáži nebo jinde což je vhodné zejména v zimě (Lithiové akumulátory se nesmí nabíjet pod bodem mrazu, také mají v při nízkých teplotách nižší kapacitu).

Pokud je akumulátor po jízdě horký, je lepší nechat jej vychladnout a poté jej připojit na nabíječku. Zrovna tak je dobré nechat jej odpočinout po nabití.

Počet nabíjecích cyklů lithiových akumulátorů se počítá na "plné" cykly. Pokud tedy vybijete akumulátor do poloviny a opět nabijete je to dokonce méně než polovina cyklu díky cyklické závislosti, která je nelineární. Nejvíce tedy opotřebí vybít akumulátor zcela. Pro dlouhodobé skladování se doporučuje za stavu 30-70% a občasného kontrolování zda-li není příliš vybitý. Výrobce udává životnost 250 plných nabíjecích cyklů vybitých plným výkonem a zbývající kapacitou 70% oproti novému. Lithiové stejně jako jiné akumulátory stárnou, i když se nepoužívají. U Li-ion to je v závislosti na podmínkách skladování 1-5% ztrátou kapacity za rok.

  
Sur-ron akumulátor

Rám  

Dvojitý kolébkový rám z lehké Hliníková slitiny 6061 T4 & T6 kovaný za vysokého tlaku, svařovaný. Velice tuhý a přitom lehký 7,8kg.

rámtlumič

Tlumiče a pérování

 • Přední vzduchová vidlice DNM UPSIDE DOWN. Umožňuje nastavitelnou tuhost tlumení zvlášť stlačení i uvolnění (odskok) Předpětí se nastaví tlakem vzduchu a částečně pružinou.
 • Zadní tlumič Fastace, nastavitelné tlumení zvlášť stlačení/ uvolnění, nastavitelné předpětí pružiny

Kola a pláště

přední i zadní velikost 70/100-19 na ráfku 19x1,4 obuta do skutečných off-roadových plášťů

Brzdy

Čtyř pístové kotoučové hydraulické brzdy. Průměr kotouče 203mm

Rozměry

 • rozměry 1870x780x1040mm
 • světlá výška 270mm
 • výška sedla 830mm

rozmery

Snažíme se podávat ověřené informace a díky dlouholetým zkušenostem s elektropohony jsme schopni parametry i přeměřovat. S našimi partnery provádíme i životnostní zkoušky na několika testovacích kusech abychom byly vždy napřed.

další informace na dotaz

Tyto motorky si můžete vyzkoušet či půjčit v okrese Jablonec nad Nisou, jiná místa v ČR na dotaz. Stojí za vyzkoušení 45Km/h dosáhne i do poměrně prudkého kopce. V prudkém kopci se i pohodě rozjedete (lépe jak se spalovacím motorem, plný kroutící moment má prakticky od nula otáček). Vyladěný převod síla/maximální rychlost jde ještě upravit zadní rozetou.

Reálný dojezd v terénu v Jizerských horách pravidelně kolem 40-50km s 84kg jezdcem včetně prudkých stoupání (výškový rozdíl v součtu 5,8km) = ježdění v terénu cca 2 hodiny